Úvodní webinář pro všechny (strava, spánek, stres)

(+420) 720 219 132

Odkaz ke koupi betainu HCl 

Betaine HCl (cz) 
Betaine HCl (amazon.de) 

Test množství kyseliny chlorovodíkového za pomocí Betaine HCl

Jedná se o doplněk stravy, který slouží k testování, ale zároveň i řešení problému. Pokud vytestujete pomocí jedlé sody nedostatečnost kyselosti žaludku, potvrdíme si úroveň deficitu ještě za pomoci betainu HCl a zároveň, tak určíme obnovovací dávku, kterou budete užívat.

Doplněk pomáhá s doplněním a obnovou přirozené kyselosti (hladinou HCl) v žaludku, kterou by Vaše tělo mělo vytvářet v dostatečném množství samo. Dostatečně kyselé prostředí je podmínkou pro dokonalé natrávení potravy (hlavně bílkovin) a sterilizaci potravy (čtěte – neotrávím se z jídla) v žaludku, aby ve střevech došlo už jen k finálnímu štěpení trávicími enzymy a vstřebání do krevního oběhu a nedocházelo k vytváření leaky gut a autoimunitních reakcí. Pokud nedochází v rámci žaludku ke sterizilizaci a dokonalému trávení bílkovin, tak jsou v těle (v trávicím traktu) podmínky pro vytvoření dysbiózy, SIBOa a dalších neduhů, kterým chceme za každou cenu předcházet.

TEST NÍZKÉ HLADINY HCl

K tomuto testu využijeme doplněk Betaine HCl. Tímto testem zjistíme, jak nedostatečná je Vaše vlastní produkce HCl a zároveň najdeme optimální dávku k užívání.

·         Během jídla, obsahujícího bílkoviny (například maso, vnitřnosti, vejce, mléčné výrobky) spolknete po několika soustech jednu kapsli betainu HCl (můžete zapít malým množstvím vody, pokud je to nutné). 

·        Do 30 minut po jídle by se v ideálním případě mělo objevit pálení žáhy nebo pocit, jako když vypijete velmi teplý čaj. Pokud se tak stane, znamená to, že máte HCl v žaludku dostatek.

·        Pokud se neobjeví, tak při každém hlavním jídle, obsahujicí bílkovinu, daného dne užíváte 1 kapsli a pozorujete trávení

·        Další den přidáte u jídel další kapsli. Uprostřed jídla tedy spolknete 2 kapsle a čekáte, jestli se objeví horkost v žaludku (jako při vypití velmi teplého čaje) nebo pálení žáhy. Pokud ani u 2 kapslí nic nepocítíte tak další den přidáte 1 kapsli. Dohromady tedy 3 kapsle. Více než 3 kapsle neužívejte, pokud Vám nedoporučím jinak.

·        Pokud by Vás začal betaine HCl pálit u 3 kapslí, našli jste svou obnovovací dávku a užíváte tedy o jednu kapsli méně. V tomto případě tedy 2 kapsle s každým hlavním jídlem obsahující bílkovinu. Pokud ucítíte už jednu kapsli tak není třeba užívat. K tomu se chceme dostat.

·       Pokud ovšem víme, že potřebujete užívat betaine HCl (test s jedlou sodou) a jedna kapsle Vás pálí v žaludku nebo Vás po ní pálí žáha, tak neusuzujte, že má HCl dostatek! Problém může být se sliznicí žaludku (tedy mucinem, který sliznici žaludku chrání  – mucinu je nedostatek nebo není dobře hydratovaný a sliznice je odhalená a i málo HCl Vás “popálí”). To samé platí při pocitu pálení žáhy, jedna kapsle může být málo pro řešení problému pálení žáhy a řešením může být až větší doplnění. Problém zde je v tom, že dostatek HCl v žaludku signalizuje dolní jícnový svěrač k tomu, aby se uzavřel a HCl se tak nemůže dostat do jícnu. Tady je na místě individualizace formou konzultace.

Hledáte pocit pálení žáhy nebo horka v žaludku jak při vypití velmi teplého čaje a Vaše obnovovací dávka je pak o jednu kapsli méně. Maximální dávka není určena (obecně to jsou 3 kapsle), kyselost žaludku má být opravdu silná (pH 1-3,5) a tohle je prostředek, jak se k ní dostat. Pro představu silná kyselina chlorovodíková dokáže rozpustit plechovku od cocacoly (https://www.youtube.com/watch?v=WnPrtYUKke8). Hlavní myšlenkou je ovšem trávení masa, plechovky nekonzumujte. Pokud ovšem není dostatečně kyselé prostředí žaludku, tak konzumace bílkovin, ale i některých forem zeleniny či ovoce je pocitově těžká a způsobuje únavu a trávicí obtíže. Problém ale nemusí být v dané potravině, nýbrž ve Vás – Vašem trávení. 

Jakmile Vás začne „pálet“ obnovovací dávka, tak snížíte o jednu kapsli a užíváte dále nižší dávku. Tedy pokud Vás bude pálit 1 kapsle u 3 po sobě jdoucích jídel, nemusíte již betaine HCl užívat. 

Důležité je zařadit další kroky k obnově vlastní sekrece a brát jej kontinuálně, dokud se přirozená sekrece nezlepší.

Užívá se u hlavních jídel obsahujících bílkovinu (maso, vnitřnosti, vejce, mléčné výrobky, čočka, fazole apod.).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.