Úvodní webinář pro všechny (strava, spánek, stres)

(+420) 720 219 132

Hrdý táta s tradičními hodnotami v moderním světě

Největší pýchou v mém životě je to, že jsem otcem a manželem. Ovšem na úrovni své práce jsem studentem lidského těla a zdraví ve všech tématech, které se jej týkají.

Náplní mého života je si jej užívat v plné síle a zdraví, pracovat na tom, abych měl zdravou rodinu  a byli jsme všichni spokojení a funkční jedinci. Jsem zastáncem toho, že máme své zdraví, štěstí a celý život ve vlastních rukou. 

Nemám ale jen rodinu a nemalou část svého života věnuji ostatním lidem v rámci individuálního poradenství a vzdělávání, kde lidem pomáhám řešit jejich zdravotní problémy, optimalizovat výkonnost, přeměnu postavy (čtěte zhubnout nebo nabírat svalovinu) a dosahovat nejrůznějších cílů. 

Zaměřuji se na: 

 1. prevenci a řešení zdravotních problémů 
 2. sportovní výživu a výkonnostní životní styl 
 3. přípravu na těhotenství, stravování a lifestyle nastávající maminky a dítěte během těhotenství i po porodu, stravu u dětí od kojení, příkrmy až po dospělost 

Jaký je můj cíl

Mým cílem je vytvořit skrze své služby a tento web platformu pro vzdělávání všech, kteří o to mají zájem. Umožnit tak pochopit komukoliv, koho to zajímá, jeho vlastní tělo z nejrůznějších úhlů a témat. Pochopit z čeho pramení případný problém a hlavně poskytnout postup, jak jej řešit a žít tak co nejkvalitnější a nejspokojenější život, co je pro danou osobu možné. Prostě dosáhnout subjektivního well-beingu. 

Dalším důležitým bodem v mé práci je šířit osvětu o zdraví, výživě a přístupu k životu, planetě, ekologii a všech přidružených tématech. Ale žádný ezo pi*us kraviny! Přístup, který je podložený zkušenostmi, skutečnými cykly přírody, zkušeností/historií a v neposlední řadě kvalitní vědou a odborností. Někdy to jako ezo může znít, ale pravděpodobně jen proto, že nemáte ucelené informace a nechápete souvislosti. 

Jak jsem se k tomu všemu dostal 

Osobně jsem nikdy nebyl ten silný jedinec se skvělou genetickou výbavou, co přijde do posilovny jen se podívá na činku a roste jak houby po dešti a má u toho six pack a může si dělat, kdy chce, co chce a u toho být plný energie. 

Narodil jsem se jako atopik a část svého života protrpěl s nehezkými ekzémy. Určitou část svého dospívání jsem měl nadváhu a byl jsem zarytý hráč počítačových her (WoW, DoTA, Diablovky mezi těmi hlavními) a navíc jsem nosil rovnátka a brýle. Ano byl jsem nerd a jsem na to vlastně i pyšný a jsem za to momentálně již i vděčný. V určité míře jsem jím vlastně ovšem pořád, jen teď nerduju na úrovni informací o lidském těle a “hraju si” s nejrůznějšími protokoly, postupy, biohackingem, doplňky stravy apod. 

Když jsem se na střední (gymnázium) rozhodoval co dál dělat, tak…

...jsem věděl, že chci v nějaké míře pomáhat lidem (a studovat něco, co mě pomůže být zdravější) a zároveň něco budovat a být v tom tak dobrej, jak jen můžu být (tohle postižení dosahování maximálního úspěchu mě provází od dob hraní her). 

Jako nerd jsem se přihlásil a dostal na sportovní fakultu, obor regenerace a výživa ve sportu a zjistil, že výživa mi dává smysl a je to něco co chci pochopit, jen mě to celé nějak na úrovni školy neuspokojovalo… a začal jsem tedy studovat i mimo školu a našel spoustu témat a souvislostí, které spolu na první dobrou nesouvisí, ale opak je pravdou (vliv světla na výživu, spánek a jeho role v hormonech a tím pádem sytost, hlad a volba potravin, střevo a mozek, výživa ve funkci psychiky…). Postupně jsem ty informace testoval, jak na sobě, tak na lidech ve svém okolí, kterým jsem radil. A díky tomu jsem začal efektivně pracovat na svém vlastním zdraví, vědomí, ale i fyzické schránce a dostával se tak na pomyslnou další úroveň a od té doby non stop hledám, studuji, zkouším a aplikuji nové informace (a vlastně se každým dnem posouvám dál a dál) a ihned po škole (bakaláři) jsem si z toho vlastně udělal i svou živnost. 

Navazující studium jsem zvolil dálkově Mgr. obor kondiční trenér, kde jsem se dostal více do teorie i praxe tréninku a to mi otevřelo problematiku sportu a sportovní výživy, která je samostatnou specializací, které se věnuji, ale momentálně netrénuji aktivně žádné klienty, ale spolupracuji s trenéry v rámci ČR. 

Mockrát jsem se u toho zkoušení a praktikování na sobě nejrůznějších postupů, protokolů, doplňků apod. spálil a uškodil si a pak se z toho zase dostával (někdy pár dní, jindy týdny a někdy i měsíce). Musím říct, že hledání limitů, kam až se dá zajít a tato spálení mě naučili asi nejvíc (protože ty jsou málokdy popsány v literatuře i studiích) a vím tak, kam až mohu sebe a své klienty posouvat.

Práce s klienty

Zastávám individuální přístup s ohledem na potřeby člověka, jeho situaci, psychiku, možnosti, ale i úroveň chápání (prostě výchozí bod, kde zrovna člověk je).

Nejsem zastáncem jednoho typu stravování, jediného přístupu k životu, jediné firmy s doplňky stravy a nepodložených informací. 

Jsem zastáncem udržitelnosti, kvality, hledání nejlepšího poměru cena/výkon, efektivity, Paretova principu (20% praktik, které vám dají 80% výsledků), pochopení problematiky a kvality nad kvantitou prakticky ve všech ohledech. 

Pracoval jsem individuálně s více než 300 klienty a díky tomu potkal nejrůznější zdravotní a životní komplikace, které mě naučili víc, než veškeré studium. 

Díky svým vlastním problémům a zkušenostem s klienty jsem měl možnost studovat a testovat hromadu postupů, expertů, témat, které mám ve svém zásobníku a můžu tak použít s klienty vždy ty nejlepší postupy k efektivnímu dosahování jejich cílů.

Nejsem ten typ poradce, co má víkendový kurz ani ten, který nikdy neřešil zdravotní problémy. Mám za sebou tisíce hodin studia, vysokou školu v oboru, přes 260 individuálních klientů a počet konzultací v řádech tisíců. 

A popravdě jsem toho řešil u sebe víc, než většina mých klientů. Vím čím si procházíte a vím, že se z toho dá dostat a díky tomu se dokáži velmi dobře vcítit do potřeb člověka a vést vás i na úrovni empatické podpory, kterou potřebujete. Zároveň ale chápu problematiku neurotypů (individuality i v potřebném přístupu a jednání s klientem) a umím s jednotlivými typy vhodně pracovat a dle potřeby být jemnější a u jiných naopak ráznější. 

A držím se pravidla: “jste sami sobě nejlepším terapeutem”. Já jsem jen prostředníkem kvalitních a ucelených informací, postupů a nastavení, které vám pomáhají odhalit, jak s vlastním tělem máte vy sami pracovat.

Vždy upozorňuji na to, že "máte zdraví a osud ve vlastních rukou".

Vysokoškolské vzdělání

 • Kondiční trenér (Magisterský obor Masarykova Univerzita, 2020)
 • Regenerace a výživa ve sportu (Bakalářský obor Masarykova Univerzita) (2018)

Kurzy

 • Healing Fungal and Parasite Infections (Paul Chek) (2020)
 • Holistic Lifestyle Coaching - level 1 (Paul Chek) (2020)
 • Hypertrophy Execution Masterclass (Ben Pakulski - MI40) (2019)
 • Instruktor fitness (2018)
 • Training Optimization Support Strategy course (Ballistic Advanced Training Institute) (srpen, 2018)
 • Online Trainer Academy (červenec, 2018)
 • Neurological & Physical Typing Certification (Ballistic Advanced Training Institute) (červen, 2018)
 • Univerzita Performance lifestyle (červen, 2018)
 • Sportovní masáž (květen, 2018)
 • Kurz kettlebell cviků a olympijské činky (Girja) (2017)

Osobně nejsem zastáncem toho být sběratelem kurzů, jako trenér pokémonů, aneb čím více tím lépe (#catch'emall). 
I zde platí pravidlo kvalita nad kvantitu (a musím říct, že za některé z výše uvedených bych si peníze rád nechal vrátit 😬). 
Často kvalitní kniha nebo videopřednáška za pár stovek poskytne více kvalitnějších informací, než špatný kurz za desítky tisíc. 

Spolupracuji s

Strange Training

Více informací

Klubíčko Kroměříž z. s.

Více informací

Kamarád Nenuda z. s.

Více informací

Síť pro rodinu

Více informací

Mateřské centrum Slavičín

Více informací

Porodní asistentky z Hradce Králové

Více informací

Světelná hygiena (kurz zdarma)

Cílem tohoto kurzu je představit vám roli světla v rámci vlivu na naši fyziologii a ukázat vám, jak se světlem v praxi efektivně pracovat. 
Je to právě nepochopení role světla, v našich životech a neschopnost moderní světlo efektivně využívat, co je jeden z hlavních důvodů chronických potíží moderní doby. Přitom problematika světelné hygieny není nějak výrazně složitá. Stačí se držet toho, co příroda již pro nás nastavila a moderními technologiemi to imitovat. 
Není nutné žít jako Amišové bez technologií a svítit si svíčkami a pochodněmi, ale je nutné pochopit problematiku.
Nahlédněte tomuto tématu pod pokličku a uchopte tak zdraví do vlastních rukou.