Reference

Zdeňka (70 let) 

Více jak 10 let jsem měla zvýšené hodnoty glukózy v krvi. Léčba byla dietní stravou a stále se mi nedařilo dostat se do normálního rozmezí glykémie. Teprve až po konzultaci s Bc.Radkem, který mě ochotně vyslyšel a upravil mi stravování do podoby nízkosacharidového stravování, doporučil také potřebné doplňky stravy a eliminaci některých druhů potravin /např.cukr, nekvalitní mléčné výrobky/. Postupně jsem se začala zbavovat problémů se zažíváním jako je pálení žáhy, zácpa a nadýmání a po půl roce jsem snížila hmotnost o 7 kilo, což byl úspěch. Při následující kontrole krve hodnoty glukózy poklesly na normu. Cítím se podstatně lépe, nejsem unavená a proto doporučuji spolupráci s Radkem.

Ivana (56 let)

Dobrý den, jmenuji se Ivana Vanvelthovenová a ráda vám chci napsat doporučení na pana Radka Mlynka. 
Dvacet let jsem brala léky na žaludek, protože jsem stále trpěla na pálení žáhy. Poté přišel i zánět žaludku, stav se neustále zhoršoval a já skončila dlouhodobě na lécích. Poslední roky se přidal problém i se střevy, také opakované záněty a dokonce hrozila operace. 
Naštěstí jsem v jisté skupině na FB poznala pana Radka Mlýnka, byl moc ochotny a poradil mi co, kdy a jak jíst.
Poté začala naše spoluprace na několik měsíců. Pod jeho dohledem jsem zacala léčbu dle jeho postupu a konzultovala vše online formou a naše spolupráce fungovala úplně senzačně i na velkou dálku (bydlím v Belgii). Reakce na mé otázky byly velmi často okamžité nebo do několika hodin. Jak byl problém, stačilo napsat a během krátké doby přišla zpráva s radou a to často i o víkendu, svátcích.

Dnes jsem bez léků a i jak se naše spoluprace ukončila vím, že se na něho mohu kdykoliv obrátit o radu a on mi vždy ochotně poradí a pomůže. 

Lenka (33 let)

Důvodů mého setkání s panem Mlýnkem bylo mnoho, ale nejdůležitější pro mě bylo změnit stravu s ohledem na kojení. Už několik měsíců mi ubývala váha a cítila jsem se stále slabší a vyčerpanější. Měsíční spolupráci mohu hodnotit jako velmi úspěšnou, protože snad poprvé v životě si sama k jídlu beru dobrovolně zeleninu (což jsem dříve úplně vynechávala) a po kvalitním magnesiu nejsem tolik unavená. Celkově si umím uspořádat jídelníček mnohem zajímavěji a hodnotněji, za což velmi děkuji. Spolupráci všem vřele doporučuji.

Ivana (23 let)

Pan Radek mě vrátil zpět do běžného života. Nebýt jeho, ani si nechci představit, kde bych teď byla. Pár zdravotních problémů a zdraví se mi začalo sypat jako domeček z karet.

Vše začalo zhruba před rokem, kdy jsem prodělala mononukleózu, která bohužel neprobíhala moc hladce. Čtvrt roku jsem striktně držela doporučenou nízkotučnou dietu, po které jsem byla pořád unavená a většinu dne jsem spíš prospala, než prožila. Jakmile mi skončil tento režim, začala jsem se stravovat stejně jako předtím. Bohužel tělo začalo odmítat i dříve běžné potraviny. Postupně si vyřadilo všechny mléčné výrobky (které mi nedělaly úplně dobře ani předtím, ale v určitém množství ho bylo tělo schopné ještě nějak zpracovat), lepek a maso. Kdy už tělu vadilo i „mastné“ z kuřete nebo klasický vývar. Po každém takovém jídle se mi neskutečně nafouklo břicho, které mi vydrželo i pár hodin, bolelo a tlačilo. Někdy mi začalo být špatně i od žaludku. Byla jsem celkově unavená a bohužel jsem i nechtěně zhubla.

Rozhodla jsem se za ním zajít téměř rok od konce nízkotučné diety, ve fázi, kdy jsem byla závislá už jen na pár potravinách, po kterých mi bylo ještě poměrně dobře. Popravdě jsem nevěřila tomu, že bych se z tohoto koloběhu mohla ještě někdy úplně dostat, ale aspoň naděje toho, že se zase pořádně najím, mě držela nad tím vším a byla jsem schopná jít do čehokoli.

Po úvodní konzultaci jsem obdržela podrobný plán zahrnující vhodné stravování a také doplňky stravy, které mi pomohly se z toho koloběhu nemocí dostat ven. Vše, co jsem potřebovala, se mnou průběžně konzultoval po celou dobu spolupráce. Den ode dne jsem se cítila lépe, protože tělo začalo postupně spolupracovat. Po měsíci jsem pomalu začala zařazovat dříve zakázané potraviny a nestačila se divit tomu, že tělo vše přijímá, samozřejmě v menších dávkách, ale přece. A to byl pro mě neskutečný pokrok!

Právě teď jsem od ukončení tohoto optimalizačního programu víc než čtvrt roku a musím říct, že jsem úplně svobodná, co se týče výběru potravin. Mléčné výrobky můžu jíst bez problémů, dopřávám si steaky, které se tělo naučilo zpracovávat už v průběhu spolupráce, můžu si dát lepek, i čerstvé pečivo. Můžu se najíst i v restauraci, což předtím vším bylo úplně nereálné. Doteď jsem nenašla potravinu, kterou by tělo nedokázalo zpracovat. Dokonce se mi zlepšilo i zdraví celkově. Trpěla jsem na angíny a záněty močových cest, kdy jsem každou nemoc měla alespoň dvakrát do roka. Od té doby se mi vyhýbají i běžná nachlazení, jsem odolná i vůči ostatním nemocným členům rodiny. Zlepšila se mi pleť a srovnává se mi i menstruační cyklus.

Jsem neskutečně ráda, že jsem jej kontaktovala a ukázal mi cestu, jak si své zdraví opět dát dohromady. Investice do vlastního zdraví je ta nejcennější investice, kterou můžete udělat. Zdraví je základ života, a pokud najdete tu pravou osobu, která Vám dokáže pomoci, máte vyhráno. Jak jsem již zmínila na začátku, nepoznat p. Radka, nevím, co by se mnou teď bylo. Ještě jednou obrovské díky!

Jana (77 let)

Moje potíže byly velké bolesti a ztuhlost vazů a šlach od krční oblasti až po kolenní pouzdra jako následek užívání statinů. Léčba byla dlouhodobá a málo účinná. Navíc se projevily negativní vedlejší účinky  nesteroidních antirevmatik.. Pomohla částečně rehabilitace ale zejména program stanovený Bc.Radkem Mlýnkem a to užívání stanovených preparátů a protizánětlivou dietou permanentně dodržovanou. Rovněž potíže zažívacího charakteru - pálení žáhy, zácpa - ustoupily po pomoci Bc Mlýnka. Za pozornost stojí i stanovené užívání kvalitní Omega 3 která se promítá do výsledků laboratorního vyšetření cholesterolu v krvi, kde je velmi dobrá hladina HDL. Radek se permanentně zajímá o můj zdravotní stav i výsledky laboratorních vyšetření.

Za velmi pozitivní přístup považuji skutečnost, že Radek vychází ze zájmu o informace o lécích, které mně předepisuje můj ošetřující lékař. Pečlivě si prostudoval informace m.j. i v příbalových letácích u léků, aby stanovený program byl v souladu s léčbou ošetřujícího lékaře.

Miloslav (86 let)

Jsem klient Bc.Radka Mlýnka a potvrzuji úspěšnost jeho postupů. Zbavil jsem se dlouholetých problémů zažřvacích - hl.nadýmání, pálení žáhy, průjmy, intolerance některých potravin. Stejně tak se zlepšily problémy se SNN /syndrom neklidných nohou/. Jeho postupy nenarušily léčbu předepsanou ošetřujícím lékařem včetně Warfarinu.