Strange Nutrition Coaching Group: BASICS

Vše co potřebujete o skupině vědět!

 
Coachingová skupina je semi-individuální forma poradenství, která nabízí možnost vzdělávat se v tématech, které v rámci Strange Nutrition považuji za naprosté základy (BASICS) pro dosahování maximalizace svého zdraví a tak i potenciálu.
Jedná se o témata, která by měl řešit naprosto každý člověk, v jakékoliv situaci a při jakémkoliv cíli. Proto je tato skupina vhodná prakticky pro všechny. 
Narozdíl od budoucích navazujících skupin, které budou více cílené na jednotlivé problémy nebo specifické cíle. 
Je koncipována pro 10 členů, abychom stále mohli konzultovat a já se mohl všem členům věnovat. Coaching bude probíhat po dobu 3 měsíců. 

 

Co od skupiny můžete očekávat?

 • Můžete čekat 3 měsíce nadupané informacemi. Smysluplně rozloženými tak, aby na sebe navazovaly a vy jste je mohly postupně ve svém životě aplikovat a sledovat výsledky.
 • Pochopíte problematiku vlastního zdraví z pohledu více témat než jen jídla a pohybu. 
 • Zjistíte, že máte ve vlastní moci více, než si myslíte a že jste schopni řešit téměř každý zdravotní problém a další problémy na úrovni těla (a pochopíte jejich příčiny). 
 • Pochopíte souvislosti mezi jednotlivými tématy a zjistíte proč je třeba řešit více než jen pohyb a kalorie, když chcete dlouhodobě udržet výsledky a cítit se celoživotně skvěle. 
 • Zjistíte, že nemusíte utrácet spousty peněz za doplňky stravy, ale taky to, že se jim nelze úplně ani vyhnout (jen je třeba vědět co skutečně potřebujete (a jak to poznat). 
 • Individuální konzultace, kde všechna témata můžeme upravovat na míru. 
 • Neslibuji zázraky, ale slíbím Vám to, že se určitě dozvíte pohromadě víc věcí a v kontextu, než kdekoliv jinde. 
  • Kontext je z mého pohledu stejně důležitý jako informace samotné. 

 

Pro koho je skupina vhodná

Pro ty, kteří chtějí:

 • začít pracovat na svém těle, ale neví kde začít
 • pochopit potřeby vlastního organismu a začít smysluplně pracovat na vlastním zdraví
 • zbavit se zdravotních problémů (u těch vážnějších doporučuji jít cestou individuálního poradenství)
 • podpořit vlastní imunitu (nebo ji vyrovnávat - autoimunitní obtíže)
 • redukovat tukové zásoby 
 • nabírat svalovou hmotu 
 • preventivně předcházet zdravotním problémům
 • zlepšit své psychické zdraví 
 • zlepšit hladinu energie
 • zlepšit spánek

 

Jaká témata se budou ve skupině řešit?

 • Spánek a cirkadiánní rytmus 
 • Trávení 
 • Výživa 
 • Hydratace a elektrolyty 
 • Prostředí a detoxikace 
 • Doplňky stravy 

 

Proč právě tato témata?

Jedná se o výběr těch nejdůležitějších témat pro zdraví, která jsou poměrně dobře uchopitelná, a která v sobě zohledňují a řeší většinu zdravotních problémů.
Pokud vynecháte nějaké z těchto témat, tak nemůžeme mluvit o zdravém životním stylu. 
 
Lehké souvislosti jednotlivých témat:
Spánek ovlivňuje celé tělo a cirkadiánní rytmus reguluje spánek a bdění, hormony, sytost a hlad. Bez kvalitního spánku dochází k přejídání se a chutím na nezdravé potraviny. Bez kvalitního spánku nelze mít dostatek energie během dne. 
Výživa ovlivňuje zdraví celého těla. Tělo nefunguje ze vzduchu a potřebuje ke své funkci optimální výživu (živiny), zde se nebavíme jen o stravě samotné, ale třeba i o výživě světelné a působení světla na cirkadiánní rytmus a tak i spánek, ale i funkce jednotlivých buněk až ke tvorbě buněčné energie. Slunce - konkrétně UVB záření na kůži syntetizuje vitamin D, UVA záření zase skrze sítnici v těle podporuje tvorbu serotoninu (a tím dobrou náladu, energii ale i spánek skrze tvorbu melatoninu). 
Výživu v tom klasickém pojetí (bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina) zase nelze řešit bez zohlednění trávení, protože nejste jen to, co jíte. Ale jste to, co vstřebáte a zužitkujete a trávení v procesu vstřebávání hraje hlavní roli. Stravování tak logicky nelze řešit bez zohlednění zdraví trávicí soustavy. Výživa pak není tak jednoduchá jako jen počítání kalorií a makroživin, ale je třeba zaměření na mikroživiny a jejich dostupnost z jednotlivých potravin. Tedy je potřeba řešit jaké zdroje, jejich kvalitu a také jejich přípravu, která často uvolňuje tuto dostupnost pro tělo. 
Lidské tělo je z většiny voda, její kvalita, ale také množství vypitých tekutin za den ovlivňuje optimální hydrataci. To ale není tak jednoduché, je potřeba řešit i množství elektrolytů v těle, protože voda sama o sobě nehydratuje, pít destilovanou vodu bez elektrolytů povede k tomu, že se budete cítit jak panenka Annabell (ta, co hned vyčůrá, co do ní nalijete). Je to vyrovnanost mezi vodou a elektrolyty, co v těle vytváří optimální hydrataci. Voda je v těle katalyzátorem většiny chemických reakcí, bez ní to opravdu nejde. 
Zdraví se odvíjí také od toho, kde žijete, v jakém prostředí. Pokud Vám neprosperuje rybička v akvárku, tak první věc, co budete řešit, nebude čím rybku krmíte, ale vyměníte jí její prostředí. Podobně je potřeba se podívat na prostředí, ve kterém žijete. Podívat se na ovzduší, hydrataci, kosmetiku, květiny, stravu, EMF, ale i lidi… 
A v neposlední řadě patří do rovnice doplňky stravy. Kdy skutečně je cílem pouze doplňovat, co běžně ve stravě a ve vašem životě chybí. Nelze se jim v některých případech vyhnout. Například v zimě je potřeba doplňovat vitamin D pro optimální zdraví. Protože slunce neposkytuje UVB záření a strava není dostatečným zdrojem. Podpora spánku je často na místě a nebo podpora trávení. Vyrovnávání hormonů je také někdy na místě. Doplnění například hořčíku nebo zinku je často potřebné, vzhledem k nedostatečnému pokrytí ze stravy. Ale třeba i bílkovin nebo energie obecně u sportovců nebo i seniorů, kde je schopnost proteosyntézy snížená. 
 
Tohle všechno a ještě o kus víc ve skupině probereme. A jak jsem již zmiňoval, bude vždy možnost se na vše ptát, proto nezoufejte, jestli jste nepochytili vše z předchozích odstavců.

 

Jaký je průběh celé skupiny? 

Po vyplnění formuláře u služby, vám zašlu dotazník a fakturu, který vyplníte a fakturu uhradíte a dotazník zašlete zpět.
Následně Vás pozvu do skupiny.
Jakmile bude 10 členů, tak startujeme 1. měsíc (aktuálně je již 7 míst obsazených a 1 místo je rezervované). 
Jakmile bude naplněna tato skupina, budete si moci rezervovat místo v další skupině (která se rozběhne pravděpodobně ihned po ukončení této).
Forma předávání informací bude ve skupině probíhat psanou podobou v přehledně rozdělených lekcích a příspěvcích, video-přednáškami, formou QnA.
Ale také individuálními konzultacemi. 

 

Cena 

Celý průběh coachingové skupiny SN: BASICS Vás bude stát 5550,-. 
Všechny informace k jednotlivým tématům Vám předám v horizontu 3 měsíců. Budete tak mít dost času informace vstřebat a aplikovat. A informace Vám následně zůstávají a můžete se k nim kdykoliv vrátit. 
 

Kde se můžu registrovat

Vyplněním formuláře v odkaze zde se zaregistrujete a já Vám následně pošlu dotazník.
Aktuálně chybí 3 členové. 

 
Těším se na Vás! 
 
 

Přidat komentář