Kurzy těhotenství - nová spolupráce!

S nadšením oznamuji spolupráci s porodní asistentkou Mgr. Adrianou Dudovou v rámci informační osvěty v tématech přípravy na těhotenství, těhotenství (jednotlivé trimestry), porod a poporodní péče až po příkrmy. 
 

Proč jsem tak nadšený ze spolupráce?

Toto téma je mi velmi blízké díky tomu, že mám 10měsíční dceru Sofii. A také skrze to, že náplní mé práce je pomáhat lidem na úrovni jejich zdraví. 
A není lepší cesta řešit zdraví celé populace než skrze prevenci a nejlépe skrze prevenci a práci na zdraví od těch nejmenších a ovlivňovat tak celé další generace. 
Zdraví budoucích pokolení máme ve vlastních rukou! V rukou nás rodičů. 
 
V českých zdrojích chybí kvalitní informace komplexně zohledňující témata:
  • přípravy na těhotenství (toto téma naprosto chybí!) 
  • zdravý průběh těhotenství 
  • příprava na porod
  • porod
  • poporodní péče
  • laktace/kojení
  • příkrmy 
A nedejbože, aby tyto informace byly někde pohromadě a navazovaly na sebe a člověk si z toho mohl udělat jasný a aplikovatelný obrázek.
Jako u všech rodičů je mým cílem dát svým dětem ten nejlepší start do života jaký můžu. A s manželkou Michaelou jsme v tomto naštěstí na stejné vlně. Zohledňujeme všechna témata, která jsme potkali a dávají nám smysl a jsme schopni je aplikovat. Studovali jsme a vzdělávali se celé roky před samotným těhotenstvím a jen máloco z toho, co v životě děláme, je náhodou. 
 
Při studiu jsme narazili na spoustu zdrojů a tradiční informace jednotlivých kultur, kde vždy probíhala příprava na těhotenství několik měsíců v rámci stravy, určitých období, specifických potravin apod. Něco, co se dnes vůbec neděje. Spousta lidí se dnes neumí stravovat ani tak, aby mohli fungovat sami optimálně, natož aby mohli mít zdravé děti nebo bohužel byli vůbec plodní. Často to není ani jejich chyba, jen nemají správné informace, kterých je v médiích a na internetu jako šafránu. 
Stejně jako celkově o optimální stravě, pohybu, životním stylu, pozitivitě a vlivu na imunitu... Místo toho se v televizi a ostatních médiích děje to, co se děje. 
 

Jak jsme se s Adrianou potkali

S Adrianou jsme měli štěstí spolupracovat v rámci našeho těhotenství s Miškou. Miška měla jasno ještě před prvním setkáním, že chce mít Adrianu u porodu. První jsme se ale účastnili jejího předporodního kurzu. A musím říct, že tak sympatickou ženu se zapálením do její práce - témat těhotenství a porodního asistenství - budete hledat těžko a bez váhání jsme ji oslovili s tím, že ji chceme mít za porodní asistentku. 
V průběhu spolupráce jsme se poznávali, práce Adriany a její přístup ke klientovi se mi líbil čím dál tím více a dávalo mi to vše obrovský smysl.
Postupem času jsme se dostali i do výživy, kde mám hodně co říct zase já, a to se zase zalíbilo Adrianě. Ale hlavně jsme se dostali do témat, které máme společné a našli jsme taky spoustu věcí, kde se navzájem doplňujeme.  Dohromady to dávalo neuvěřitelně ucelený komplex informací, které by měl vědět vlastně každý budoucí rodič.
Kdykoliv se potkáme si navzájem vyměňujeme informace a vzděláváme se tak (přál bych si mít více takových lidí ve svém okolí).  
Informace spadají pod koncept přípravy na těhotenství a podporu zdravého těhotenství Bereme Schody Po Dvou.
Řekl bych, že se z nás v rámci spolupráce stali dobří přátelé a kolegové a vídáme se pravidelně a bavíme se o situaci informační osvěty v České republice a chceme s tím něco udělat. Adriana pravidelně pořádá předporodní kurzy, kde ale chybí téma výživy do větší hloubky a souvislostí. První plán byl udělat osobní předporodní kurz obohacený o výživu. To by ale nestačilo a navíc to není ani aktuálně možné (#covid).
 
Vymysleli jsme tedy formu obsáhlého kurzu. Jen vymyslet témata a udělat z toho osnovu nám dalo slušně zabrat. X hodin práce, setkání a hovorů. 
 
 

Otázkou ovšem aktuálně je, jak informace předat?

Obsah kurzu již máme, osnovu také. Chybí už jen médium, jak informace předávat. Shodli jsme se na tom, že jediná možná cesta (v aktuální uzavřené situaci) je skrze online kurz. Bohužel nás to limituje v tom informace začít předávat ihned (až na nějaká jednotlivý témata - viz níže) a bude ještě nějakou dobu trvat, než dáme kurz dohromady a natočíme jej, zabezpečíme technickou stránku a vytvoříme webové stránky, kde by jej šlo zakoupit.
 
Proč píšu tyhle řádky? Protože chci, abyste věděli o tom, že se takový kurz chystá a že konečně i v Česku budou informace takto ucelené a dostupné pro všechny!
 
Jedná se o kurz spojující porodní asistenství s holistickým přístupem k výživě a životnímu stylu pro podporu zdraví maminky i dítěte a jeho optimální vývoj. Věřte tomu, že hloubka informací, propojení témat a ucelená podoba nemá minimálně v ČR obdoby. A jsem neskutečně rád, že můžu připravovat takové informace. 
 
 

Webináře

Nemusíte zoufat, jak jsem avizoval, budeme se snažit nějaké informace šířit už teď. Postupně budeme nabízet přednášky, na různá témata, abychom dali možnost i aktuálním maminkám v očekávání řešit své problémy a vzdělávat se. Vždy s možnostmi dotazů i na jiná témata než jen téma webináře. 
Prvním webinářem, na pravděpodobně nejřešenější téma celého těhotenství, je webinář na téma NEVOLNOSTI (rozkliknutím názvu se dostanete do události, kde se můžete přihlásit).
 

Dostupnost kurzu

Vytvoření celého kurzu ale bude chvilku trvat, nicméně to není zase tak daleko. Plánovaný deadline máme léto tohoto roku! 
 
Proto chvilku strpení a pokud plánujete děti, tak počítejte s tím, že budete moci čerpat ty nejkvalitnější informace a podporovat tak zdraví sebe i zdraví další generace.
 
Jakékoliv dotazy napište do komentáře.
 

Nabídka poradenství a služeb

A pokud chcete aktuálně řešit problémy spojené s těhotenstvím a nechcete čekat na kurz, tak nás neváhejte kontaktovat.
Ve výživě, řešení zdravotních obtíží, životním stylu apod. neváhejte kontaktovat mě skrz odkaz zde.
V rámci porodního asistenství, porodu a jiných témat zase Adrianu skrz odkaz zde.
 

Přidat komentář